Diakonia Ewangelizacji

Jest to grupa osób, w których sercach pojawiło się pragnienie głoszenia Chrystusa.

Diakonia ma dwa podstawowe cele. Pierwszy to ewangelizacja i formowanie członków diakonii oraz wszystkich członków Ruchu Światło-Życie. Drugim są dzieła ewangelizacyjne „w świecie” podejmowane przez członków diakonii.

Członkiem diakonii może zostać każdy członek Ruchu Światło-Życie i jego rodzinnej gałęzi – Domowego Kościoła, który posiada formację podstawową.

Diakonia Komunikowania Społecznego

Głównym celem diakonii jest ewangelizacja przez szeroko pojęte środki masowego przekazu.

Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Parą odpowiedzialną za Diakonię Wyzwolenia są: Wisława i Bogdan Szydłowscy.
Kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opiekun diakonii: ks. Piotr Wencel

Diakonia Miłosierdzia

Diakonia Miłosierdzia została powołana 30 maja 2015 roku w czasie Diecezjalnej Oazy Matki.

Ma na celu czynnie służyć innym ludziom.
Nasze posługiwanie chcemy spełniać w dwóch sferach: posługiwanie w ramach wspólnoty, oraz posługiwanie „na zewnątrz”, zgłębiając jednocześnie duchowość Św. Wicentego a’Paulo – patrona miłosierdzia.

Diakonia Modlitwy

Diakonia modlitwy jest jedną z diakonii specjalistycznych w Ruchu Światło-Życie.

Powołana została we wrześniu 1976 roku, aby służyć zainicjowanym wówczas oazom modlitwy oraz by wyjść naprzeciw sygnalizowanej, zwłaszcza przez animatorów, potrzebie pogłębienia życia modlitwy. Jej zadaniem jest troska o życie modlitewne Ruchu, który jak podkreślał ks. Franciszek Blachnicki, pragnąc służyć odnowie Kościoła musi opierać się na modlitwie. Dbając o modlitwę w Ruchu, diakonia modlitwy czuwa zatem również nad ogarnianiem modlitwą jego bieżących wydarzeń, spraw i potrzeb.

Diakonia Muzyczna

Diecezjalną Diakonię Muzyczną tworzą osoby reprezentujące różne środowiska Ruchu Światło – Życie. Naszą posługę realizujemy między innymi podczas rekolekcji oraz w ciągu roku formacyjnego grając i śpiewając na mszach świętych, włączając się w organizację Orszaku Trzech Króli, czy Marszu dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do kontaktu z nami, a tych, którzy czują powołanie do służby – również na spotkania formacyjne.

Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Diakonia Oaz Rekolekcyjnych (DOR) zajmuje się szeroko pojętym przygotowaniem rekolekcji.

Diakonia Organizacji i Środków Materialnych

Diakonia Organizacji i Środków Materialnych została powołana przez Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie – ks. Macieja Tyckuna w 12/2013r. Celem diakonii jest organizowanie, koordynowanie oraz wspieranie wydarzeń diecezjalnych, w które włącza się lub jest organizatorem Domowy Kościół oraz Ruch Światło-Życie. Diakonia współpracuje z Fundacją Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy oraz diakoniami wchodzącymi w skład DDJ.

Diakonia Pilotażu

Animatorami Diakonii Pilotażu są Jolanta i Wiktor Stromscy.
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
opiekunem duchowym jest ks. Janusz Konysz.

Diakonia Redakcyjna

Celem Diakonii Redakcyjnej jest nieść Boga ludziom poprzez słowo pisane w internecie jak i w formie papierowej oraz informowanie o ważnych wydarzeniach z życia Domowego Kościoła.

Free Joomla! templates by Engine Templates