Co zabrać na rekolekcje?

Co zabrać ze sobą na rekolekcje?

To pytanie na pewno nasuwa się wszystkim uczestnikom.

Nie tylko tym, którzy jadą po raz pierwszy! 

Dlatego dziś przychodzimy do Was z małą inspiracją i ściągą pakowania.


Oto praktyczna lista rzeczy, które warto zabrać ze sobą na oazę wakacyjną!

PISMO ŚWIĘTE

Tak, uwierzcie, zdarza się, że uczestnicy o tym zapominają. 

Tak, Pismo Święte w telefonie (aplikacja) się nie liczy!

RÓŻANIEC

Rekolekcje oazowe opierają się na tajemnicach różańca świętego- radosnych, bolesnych i chwalebnych. Dlatego nieodłączną modlitwą podczas rekolekcji jest różaniec. 

Wspólnie o 15:00 odmawiamy również koronkę do Miłosierdzia Bożego :) Dlatego warto zabrać ze sobą różaniec! 

KARTA

Ko nie cznie! Nie zapomnijcie! Pod żadnym pozorem! W karcie znajdują się wszystkie niezbędne informacje o Waszym zdrowiu i o Was samych. Jest ona do wglądu tylko dla Diakonii i Modertora.

LEKI

Ko nie cznie! Znowu! Weźcie wszystkie leki, które przyjmujcie. I ich odpowiednią ilość. W tym roku nie ma odwiedzin rodziców, więc naprawdę zaopatrzcie się w taką ilość lekarstw, aby wystarczyła Wam do końca rekolekcji!

MASECZKI/PRZYŁBICE, MAŁA BUTELECZKA Z PŁYNEM DO DEZYNFEKCJI RĄK 

W tym roku mamy wyjątkową sytuację, więc zaopatrzcie się, proszę, w osobiste osłony ust i nosa, oraz buteleczki z płynami do dezynfekcji rąk.

ŚRODEK NA KOMARY I KLESZCZE

Ośrodek w Suchej na Pomorzu znajduje się... w lesie! Tak więc koniecznie przygotujcie się na to, że oprócz nas będzie tam pełno małych towarzyszy- owadów. Warto się jakoś na nie przygotować.

DŁUGOPISY, ZAKREŚLACZE, CIENKOPISY, OŁÓWKI I WSZYSTKIE INNE PRZYBORY SZKOLNE 

Po prostu warto mieć swoje. Zwłaszcza w tym roku! Ponieważ Animatorzy dostaną ograniczoną ilość tych przyborów dla Was- warto zabrać ze sobą swoje. 

ŚPIWÓR, PODUSZKA

Można zabrać ze sobą też koc :) jak kto lubi! Ale śpiwór i poduszka koniecznie- jeśli lubicie wygodnie spać. 

Nie musicie zabierać ze sobą materacy, ponieważ nasz ośrodek w Suchej posiada odpowiednią dla Was ilość łóżek. 

INSTRUMENTY MUZYCZNE

Wiemy, że jesteście bardzo zdolni! Dlatego jeśli gracie na jakichś instrumentach- zabierzcie je ze sobą! :)

ALBY

Chłopcy lektorzy- co tu więcej mówić, bierzcie swoje alby! ;) Oczywiście posiadamy ich zapas w Suchej, ale w swojej najlepiej :) 

UBRANIA

Oczywista oczywistość! Ale co ze sobą zabrać? I ile? To jest zawsze bardzo trudne pytanie... Nie bierzcie 15 spódnic i koszul- rekolekcje to nie pokaz mody! Ważne, żebyście mieli wygodne, czyste ubrania :) Dziewczyny zaopatrzcie się w długie sukienki i spódnice- za kolano, a także bluzki z rękawkami dłuższymi niż same ramiączka. W Oazie pragniemy żyć w duchu nowej kultury- tym samym możemy pokazywać, że można ubrać się skromnie (i fajnie!). Chłopacy- zabierzcie ze sobą koszule, na niedziele, a również spodnie za kolano. Wszyscy koniecznie weźcie ze sobą coś przeciwdeszczowego (płaszcz, kurtka, peleryna, parasole słabo się sprawdzają), czapkę z daszkiem/chustę/bandamę/kapelusz (coś co ochroni Was przed słońcem, które z pewnością będzie nam towarzyszyć :) Na pewno warto zabrać ze sobą klapki pod prysznic, trampki/sandały/adidasy, pamiętajcie o butach na zmianę, gdyby jedna para zmokła w czasie deszczu. Oczywiście możecie zabrać kalosze na deszcz :) Weźcie też odświętne ubrania na niedzielę, Dzień Wspólnoty i Agapę :) 

KOSMETYKI 

Szampon, płyn do mycia, szczoteczka, ręcznik, pasta do zębów, ONŻ 2- lusterka (!!!), krem do twarzy, dezodorant, jeśli nie chcecie się "spalić"- krem z filtrem UV. Dziewczyny- wszystkie makijażowe kosmetyki nie będą Wam potrzebne ;) Nie będzie czasu na poranne makijaże :) 

 

To chyba tyle! 

Załączamy grafikę wykonaną przez jedną z naszych animatorek- animatorkę Zosię :) Dziękujemy za grafikę! 

DO ZOBACZENIA!