Rekolekcje wakacyjne 2020

Szczęść Boże! 

Drodzy Rodzice, kochani Uczestnicy,

Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich miesiącami wielkich niepewności. Rozważaliśmy przez ten czas jak najlepiej rozwiązać sytuację zbliżających się rekolekcji wakacyjnych. Decyzją jest to, że rekolekcje się odbędą, ale niestety tylko dla wybranych stopni. 
 
Obowiązywać będą nas wytyczne ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dotyczącej wyjazdów kolonijnych dla dzieci i młodzieży, takie jak  dystans społeczny czy ograniczona ilość osób w miejscu noclegowym (ze wszystkimi wytycznymi można zapoznać się TUTAJ).
 
Chcemy dokładnie zatroszczyć się o środki bezpieczeństwa, zwłaszcza o odległość uczestników od siebie, dlatego razem z Księdzem Moderatorem Diecezjalnym postanowiliśmy, że w tym roku odbędą się rekolekcje wyłącznie dla młodzieży. Oaza Dzieci Bożych nie odbędzie się.
 
Mamy również ograniczoną ilość miejsc noclegowych (Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży: "Organizator zapewnia odpowiednią liczbę miejsc noclegowych przy założeniu, że w jednym pokoju lub namiocie są uczestnicy z tej samej grupy, w której prowadzi się zajęcia w trakcie wypoczynku, przy czym liczba osób zakwaterowanych w jednym pokoju nie może przekraczać 4 osób przy zachowaniu 4 m w. powierzchni noclegowej na 1 osobę.") dlatego postanowiliśmy, że odbędą się rekolekcje dla najstarszych uczestników, to znaczy:
 
turnus 1 (30.06.-16.07):
Oaza Nowej Drogi 2 (OND 2) 
Oaza Nowego Życia 2 (ONŻ 2)
 
turnus 2 (17.07-02.08):
Oaza Nowej Drogi 3 (OND 3)
Oaza Nowego Życia 1 (ONŻ 1)
 
Na dzień dzisiejszy listy uczestników na obydwa turnusy są zapełnione, jednak wszystkich chętnych zachęcamy na wpisywanie się na listę rezerwową:
 
Miejsca mogą zwolnić się, dlatego warto się zapisywać. 
 
Bardzo prosimy o zrozumienie.
Jak widzimy, na niektóre sytuacje w życiu nie jesteśmy w stanie wpłynąć. 
Mamy nadzieję, że wszyscy zobaczymy się na rekolekcjach w przyszłym roku. 
 
Decyzją Ojca Dyrektora ośrodka w Suchej na Pomorzu jest również podwyższenie ceny rekolekcji do 700 złotych oraz brak jakichkolwiek zniżek (np. za rodzeństwa, jak to bywało w ostatnich latach).
Zaliczka bez zmiany wynosi 150 złotych.
 
Stopniom ODB, OND 1 oraz osobom, które zrezygnują z rekolekcji ze względu na chorobę COVID-19 zaliczki zostaną zwrócone. 
 
Prosimy również o zapoznanie się z NOWYM REGULAMINEM rekolekcji wakacyjnych TUTAJ
 
Odpowiedzialne za Diakonię Oaz Rekolekcyjnych, 
Maria Peplińska i Agnieszka Zajączkowska